Polecamy

    stat4u
    BannerNajnowsze Informacje

Friday Reggae Special #7:
Foto

Wystąpią: Steppa Warriors @ Cool Operator Sound System
Data: 05.12.2014 (Piątek)
Miejsce: Klub Niskie Łąki, ul. Ruska 46C :: Wrocław
Wstęp: 5 zł
Start: 21:00

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/365263843634561
Strona klubu: https://www.facebook.com/niskielaki


Po kilkumiesięcznej przerwie powracamy z Friday Reggae Special! Siódma edycja odbędzie się zwyczajowo we wrocławskich Niskich Łakach. Tym razem na Cool Operator Sound System całonocną sesję zagrają Steppa Warriors. Na imprezie możecie spodziewać się przez całą noc tego co najlepsze z muzyki roots reggae i dub. Dźwięki oczywiście płynąć będą z home-made zestawu głośników Cool Operator Sound System zbudowanych z myślą o graniu muzyki, w której podstawą jest solidny bas i bębny. Na barze pyszne drinki, piwka i napoje w przystępnych cenach. Gorąca i przyjazna atmosfera w chłodną grudniowa noc zapewniona. Zapraszamy!


Steppa Warriors:

Kolektyw tworzą dwaj aktywni animatorzy polskiej sceny reggae & dub. Yarecki - selektor, dziennikarz i współzałożyciel portalu dubmassive.org. Robbie aka Nesta - ima się praktycznie każdego zajęcia związanego z muzyką, a w Steppa Warriors odgrywa rolę nawijacza. Działają wspólnie od 2008 roku. Występowali m.in. u boku Channel One Sound System, The Mighty Jah Observer Sound System, O.B.F., King Alpha, Wayne McArthur, Hornsman Coyote, Uprising Sounds, Radikal Guru, Christine Miller, Will Tee i wielu innych artystów z Polski i zza granicy. Są rezydentami warszawskiego cyklu Rootsmen Corner. Powiązani także z Cool Operator Sound System z Wrocławia.


https://www.facebook.com/steppawarriors


Cool Operator Sound System:

Pierwszy i jedyny we Wrocławiu sound system* z prawdziwego zdarzenia. W jego skład personalny wchodzą Robbie (właściciel, operator, selektor, wokalista) oraz Kajetan (techniczny, kierowca). Projekt zrodził się z potrzeby promowania kultury i muzyki jamajskiej na rzetelnym, wysokim poziomie. Narzędziem umożliwiającym to są obudowy głośników, skonstruowane specjalnie z myślą o graniu muzyki reggae oraz głośniki z lat 60' i 70'. Dzięki oldschoolowemu, ciepłemu brzmieniu i wyszukanej selekcji płyt ska, rocksteady, reggae oraz dub, Cool Operator przenosi klimat jamajskich potańcówek sprzed niemal pół wieku.


Robbie – promotor i organizator, producent, soundman i wokalista. Jest także częścią kolektywu Steppa Warriors. Odpowiedzialny za wrocławskie koncerty artystów takich jak Jah Observer Sound System, O.B.F. & Shanty D, Indica Dubs, Stamina Li (Kibir La Amlak) i innych. Obecny na scenie od niemal 8 lat.


Kajetan – wykształcony akustyk, dźwiękowiec i realizator. Ma za sobą pracę w studiu muzycznym, radiu oraz innych placówkach związanych z muzyką.


*sound system – w jamajskiej kulturze jest to po prostu mobilna dyskoteka składająca się ze wzmacniaczy, głośników, kabli, źródła dźwięku i innego dodatkowego sprzętu oraz kolekcji muzyki. Nad wszystkim panuje jedna lub kilka osób odpowiedzialnych za poszczególne role w sound systemie (selektor, wokalista, operator, techniczny, kierowca itd.). Do rozkręcenia imprezy potrzebny jest tylko prąd.


https://www.facebook.com/CoolOperatorSoundSystem

https://soundcloud.com/steppa
0 Comments
Posted on 01 Grudźień 2014 by MK
Name:
E-mail: (optional)
Smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNews


Serwis i-Music.com.pl wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.
Jeśli nie zgadzasz sie na przechowywanie cookies, opuść strone.

Copyright © 2011 iMusic | Website Templates by Free CSS Template